Kahramanlar Mah. Atatürk Bulvarı No: 10 Sarımsaklı / Ayvalık Rezrv: +90 539 571 62 22 Fax: +90 266 324 28 15

AYVALIK'TA TATİL

20 Mar

Ayvalık’ta eğlenceli 7 tatil alternatifi

Doğası, denizi, yemekleri ve kumsalları ile iç turizmin gözbebeği olan Ayvalık’ta eğlenceli ve keyifli tatil geçirmenize olanak verecek 7 tatil alternatifini sizler için derledik.

1. Günlük tekne turu

Ayvalık limanında bulunan günlük gezi tekneleri ile Ayvalık ve Cunda adasının berrak koylarını gezebilir, bu güzel denizlerde tekneden denize girebilirsiniz. Ayrıca teknelerdeki animasyon gösterileri ile eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz.

tekne-turu

2. Scuba Diving (Dalış)

Yine Ayvalık limanında yer alan dalış tekneleri ile amatör dalış turlarına katılarak denizin altındaki eşsiz dünyayı keşfedebilirsiniz. Amatörler için özel olarak tasarlanan turlar daha önce hiç dalmayan kişilere de açık.

ayvalik-dalis

3. Rüzgar Sörfü

Rüzgarı ile meşhur Ayvalık’ta yapılacak en iyi deniz sporlarından biri olan rüzgar sörfü ile Ayvalık’ın farklı bir yönünü eğlenerek keşfedebilirsiniz.

ayvalik-ruzgar-sorfu

4. Uçurtma Sörfü

Son yıllarda popüler olan uçurtma sörfü, Ayvlık’ta farklı ve heyecanlı tatil seçeneği arayanlara çok iyi bir alternatif oluyor.

ayvalik-ucurtma-sorfu

5. Barlar Sokağı

Gece hayatını sevenler için alternatif olan Ayvalık barlar sokağı, diğer adıyla Muhabbet Sokak, Rum meyhanelerinden Rock bara kadar pek çok alternatifi içinde barındırıyor.

ayvalik-gece

6. Tarih / Kültür turu

Ayvalık’ın eşsiz tarihi evlerini, sokaklarını gezebilir, cami, kilise, müze ve sergileri gezebilirsiniz. Özellikle Taksiyarhis Anıt Müzesi ile Zeytincilik Müzesi’ni tavsiye ederiz.

taksiyarhis-anit-muzesi

7. Deniz Keyfi

Elbette tatil denince akla ilk gelen deniz oluyor. Dünya standartlarında olan Sarımsaklı ve Badavut plajlarında masmavi denizin, altın sarısı kumun ve sıcak güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

sarimsakli-plaji