Kahramanlar Mah. Atatürk Bulvarı No: 10 Sarımsaklı / Ayvalık Rezrv: +90 539 571 62 22 Fax: +90 266 324 28 15

BLOG YAZILARI

5 May

Tatil yaparken Ayvalık gece hayatında tercih edebileceğiniz 6 mekan!

Cunda, Sarımsaklı ve Ayvalık’ta yoğunlaşan gece hayatında tercih edebileceğiniz 6 seçeneği sizler için derledik.

Ülkemizin diğer turizm beldelerine göre farklılık gösteren Ayvalık kendine özgü gece hayatıyla dikkat çekiyor. Ayvalık’ta tatil yapıyorsanız ya da yerlisiyseniz tercih edebileceğiniz seçenekleri derledik.

1. Taverna

Yunan müzikleri eşliğinde rakı balık Ayvalık keyfi yapabileceğiniz mekanlar genellikle Cunda adasında bulunuyor. Sirtaki eşliğinde dans edebilir, aileniz ve arkadaşlarınızla açık havada keyifli bir yaz akşamı geçirebilirsiniz.

2. Rum Meyhanesi

Feleğin çemberinden geçmiş, güngörmüş insanların tercihi olan Rum meyhaneleri derin sohbetlerin döndüğü mekanlardır. Sohbetin hasını bulabileceğiniz meyhaneler Ayvalık ve Cunda’nın ara sokaklarında sizi bekliyor.

3. Fasıl Evi

Türk sanat müziğinin eşsiz eserleriyle hüzünden sevince doğru bir yolculuğa çıkmak isteyenlerin tercih ettiği Fasıl evleri, Cunda’nın sokaklarında geçmişin tınısını yakalamanıza, eski günleri yad etmenize yardımcı oluyor.

4. Rock Bar

Ayvalık’ta özellikle Muhabbet Sokak’ta bulunan rock barları gençlerin sıklıkla tercih ettiği mekanlar arasında yer alıyor. Ayrıca ülkemizin ünlü müzik grupları ve şarkıcılarını Muhabbet Sokak’ta bulunan mekanlarda dinleyebilirsiniz.

5. Gece Kulüpleri

Son günlerin ya da geçmişin popüler olmuş ve pek çok insanın beğenisini kazanmış şarkıları dinleyebileceğiniz mekanlar Ayvalık, Sarımsaklı ve Cunda’da tatilcilerin tercih ettiği gece hayatı seçenekleri arasında yer alıyor.

6. Caz Bar / Cafe

Sayıca çok olmasa da caz müziğini dinlemek isteyenlere alternatif olan mekanlar da mevcut.