Kahramanlar Mah. Atatürk Bulvarı No: 10 Sarımsaklı / Ayvalık Rezrv: +90 539 571 62 22 Fax: +90 266 324 28 15

BLOG YAZILARI

7 Haz

Ayvalık Sarımsaklı’da Gezilecek Görülecek Yerler

Her yıl sayısız konuk ağırlıyor Ayvalık. Peki Ayvalık’ı bu kadar eşsiz kılan ne? Tatilcilerin, gezginlerin ve bu ilçeye sonradan yerleşmiş olanların anlatımından sayısız kez dinlemiş ve okumuşsunuzdur Ayvalık’ı. Ancak anlatılmamış hatta anlatılamamış o kadar çok özelliği var ki bu ilçenin…

Temiz Hava, Eşsiz Plajlar, Ucuz Oteller ve Daha Fazlası

Ayvalık’ın anlatılacak çok yeri var ancak tarif edilemeyecek bir özelliği var ki o da havasındaki o pozitif enerji. Bu enerjiyi o havayı soluyan, Ayvalık’a tatile giden sadece anlayabilir. Anlayabilir ancak anlatamaz. Bu pozitif enerjiyi dünyada kutsallığı ve şifası ile bilinen zeytin ağaçları sağlıyor olabilir. Kilometrelerce süren zeytin ağacı ile dolu arazilerin ortasında kurulu bir cennet Ayvalık.

Türkiye’nin bir çok sahil kasabası ve tatil mekanı bulunuyor ama bir kez Ayvalık’ta tatil yapmış kimse sorarsanız sorun size şu cevabı verecektir: “Ayvalık hiç bir yere benzemiyor, Ayvalık sadece, Ayvalık’a benziyor.”

Cennet Tepesi’nden Tüm İlçe Ayaklarınızın Altında

Öyle bir yer düşünün ki oradan tüm ilçe bir fotoğraf karesi gibi ve ünlü bir ressamın tablosu gibi. Cennet Tepesi’ne çıktığınızda sanki tüm Ayvalık avucunuzun içinde ve her karesini tüm yaşananları net görebiliyor gibisiniz.

ayvalik-cennet-tepesi

ayvalik-cennet-tepesi-02

ayvalik-cennet-tepesi-03

ayvalik-cennet-tepesi-04

ayvalik-cennet-tepesi-05

Aile Bahçesi Gibi Bir Ada Cunda!

Geleneksel bir dekora ve tarih kokan sokaklara sahip Cunda Adası’na daha girerken geçtiğiniz Türkiye’nin İlk Boğaz Köprüsü size geçmişe yolculuk hissini yaşatmaya başlıyor bile. Geçmişe yolculuk bununla sınırlı kalmıyor. Türkiye’nin o eski mahallelerindeki herkesin birbirine saygı ve sevgi ile baktığı, hiç bir ön yargının bulunmadığı ve en ufak bir gerginliğin bile yaşanmadığı o mahalleleri hatırlayın. İşte Cunda tam da böyle bir yer. Öyle bir enerjiye sahip ki, her yıl yaz tatili için gelen sayısız tatilci, sanki aynı mahallenin sakinleriymiş gibi sevgi saygı içinde eğlenebiliyor, gezebiliyor. Farklı kültürlerden, farklı görüşlerden sayısız insanı bir anda aynı ailenin bireyleri gibi bir araya topluyor Cunda’nın görünmeyen o iyilik melekleri…

Tarifi İmkansız Her Zaman Özlenen Yer Sarımsaklı

Her yıl farklı deneyimler yaşamak ve farklı mekanlar görmek için Türkiye’nin sahil kasabaları ve tatil köylerinde yepyeni deneyimler yaşanıyor. Ancak bir yer var ki bir kez gidildiğinde herkesin aklının bir köşesi hep orada kalır, orayı özler. Türkiye’nin en uzun plajlarından birine sahip Sarımsaklı, uzun uzun binaların gökyüzünün eşsiz manzarasını bozmadığı, tertemiz denizi, sıcak insanları ile adeta bir festival yeri havası yaşatan tatil kasabası. Sarımsaklı’nın diğer tüm tatil ilçelerinden farkı ise barındırdığı sayısız güzelliğe rağmen her bütçeye uygun konaklama ve eğlence imkanı sağlayan alternatif otel ve eğlence mekanları.

Tatilini lüks otellerde geçirmek isteyenlerin de, Sarımsaklı ucuz oteller ile ekonomik bir tatil yapmak isteyenlerin de aynı imkanlara sahip olabileceği iç içe bir kent.

sarimsakli-denizi-plajlari

sarimsakli-denizi-plajlari-02

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Güneşin Batışının Tarifsiz İzlendiği Şeytan Sofrası

Ayvalık’ı tanıtırken Şeytan Sofrasın’dan bahsetmeden olur mu? Denizlerin göl gibi göründüğü ve yüksekliğinden yüksek oksijen seviyesini iliklerinize kadar hissettiğiniz ve Şeyta’nın ayak izi gibi mistik bir hikayeye sahip Sarımsaklı’nın altın değerlerinden. Cennet Tepesi gibi muhteşem bir manzaraya sahip olmasının yanı sıra burada yeme ve içme için mekanlar da mevcut.

Güneş’in batışı yaklaşırken sakin olan, ancak gün batımına dakikalar kala sayısız insanın, az sonra ortaya çıkacak muazzam doğa görüntüsünü fotoğraflayabilmek adına kalabalıklar oluşturduğu tarifsiz bir yer. Burada dünyanın en kaliteli fotoğraf makineleri ile çekilen fotoğraflar bile insanın kendi gözleri ile gördüğü deneyimi anlatmaya yetmez.

seytan-sofrası-gun-batimi-fotograflari

seytan-sofrası-gun-batimi-fotograflari-02

seytan-sofrası-gun-batimi-fotograflari-03

seytan-sofrası-gun-batimi-fotograflari-04

seytan-sofrası-gun-batimi-fotograflari-05

seytan-sofrası-gun-batimi-fotograflari-06