Kahramanlar Mah. Atatürk Bulvarı No: 10 Sarımsaklı / Ayvalık Rezrv: +90 539 571 62 22 Fax: +90 266 324 28 15

BLOG YAZILARI

20 Kas

Ayvalık’ı diğer sahip kasabalarından ayıran en büyük özellikler.

Türkiye tatil ve turizm konusunda her tarz ve ihtiyaçlara uygun kıyı şehirlerine sahip zengin bir ülkedir.

Ancak Ayvalık, tatil konusunda diğer tüm sahil kasabalarından farklı ve benzersizdir.

ayvalikta-gun-batimi-manzarasi

ayvalik-sokaklari

Peki Ayvalık’ı farklı bu denli farklı kılan ne?

Bu sorunun cevabı Ayvalık’ta tatil yapmış tatil yapmış misafirlerden farklı farklı sayısız şekilde cevaplanabilir. Ancak Otel Sezer ekibi olarak, insanları buraya bağlayan, her seferinde tekrar tekrar gelmeye alıştıran, bir kez bağlandığında kopamadığınız Ayvalık’ı özel yapan nedenleri sizin için sıraladık.

Zengin plajları, zarar görmemiş doğası ve en büyük özelliği yılların onu köklü şekilde değiştirmemiş olmasıdır.

ayvalik-plajlari-2

ayvalik-sahili

ayvalik-plajlari

Bir çok sahip kasabası ya da turizm bölgesinin kaderi maalesef artan talepler sebebi ile ticari işletmeler ya da konutlar tarafından her geçen daha da bozulmakta ve insanları kendine bağlayan o kasaba enerjisini kaybetmektedir. İşte Ayvalık’ın en büyük özelliklerinden biri yılların onu ciddi oranda değiştirmemiş olması.

Ekonomik tatil ve Ayvalık’ın ucuz otelleri

Yine bir çok turizm kentinin en büyük eksilerinden biri, her yıl daha da gelişirken hem ticari mekanların, hem otellerin, hem de yoğun talebin sebebi ile her bütçeye uygun olmaması ve yüksek fiyatlar. Ancak Ayvalık’ta ne konaklama, ne yaşam, ne de eğlence yılın geri kalanında yaşadığımız şehirlerin üzerinde fiyatlara sahip değil. Her bütçeye uygun tatil ve eğlence imkanları varken, lüks kategorisine girecek mekan ve oteller dahi diğer illerin lüks fiyatlarının yanından bile geçmiyor.

ayvalikin-en-ucuz-oteli

ayvalikin-en-ucuz-oteli-2

ayvalikin-en-ucuz-oteli-3

ayvalikin-en-ucuz-oteli-4

İşte Ayvalık’ı bu denli benzersiz kılan sayısız özelliklerden bir kaçını sizin için derledik. Ayvalık’a geldiğinizde uygun bir otel arayacaksanız, samimi personeli ve ucuz ama konforlu tarzı ile Otel Sezer’e mutlaka bekleriz.